Our range of products include full multicolor led running display board.
₹ 2100 / sq ft Get Latest Price
| Display Type | Dot Matrix |
| Pixel Pitch | 10 mm |
| Lines Of Display | 2 Line |
| Usage | Outdoor |
| Viewing Distance | 20 m |
| Input Voltage | 220-240 V AC |
| Display Size | CUSTOM |
| Connectivity | Wi-Fi |
| Cabinet Material | MS Powder Coated |
| Mounting Type | Wall mounting |
| Data Interface | WiFi |
| Power Consumption | 200 watts |
| Dimension | 320mm*160mm |
| Display Technology | Dot Matrix |
| Frequency | 60 Hz |
| Body Material | Metal |
| Font Styles Supported | Bold |
| IP Rating | IP 65 |
| Usage/Application | Advertising |
| Shape | Rectangle |
| Language Supported | All languange |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 sq ft
Led scrolling board. Put your offer daily. Wish your customer for all festivals. Mobile phone access. Outdoor water proof. One year warranty.Resoneable installation.
Sugi (Marketing Manager)
Sankavitha Media Technologies
70/8, Bharathi Nagar, Periyanaickenpalayam
Coimbatore - 641020, Tamil Nadu, India