Manufacturer of a wide range of products which include p10 single colour running led display, advertising industries led display board and multicolor led scrolling display.
₹ 1800 / sq ft Get Latest Price
| Display Type | Single Color |
| Usage | Outdoor |
| Pixel Pitch | 10 mm |
| Mounting Type | Mounting |
| Connectivity | Wi-Fi |
| Display Technology | Dot Matrix |
| LED Color | Green |
| Input Language | Regional Language |
| Power Supply | 230 V AC |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 3 sq ft
Led scrolling board. Put your offer daily. Wish your customer for all festivals. Mobile phone access. Outdoor water proof. One year warranty.Resoneable installation.
₹ 4000 / sq ft Get Latest Price
| Usage | Outdoor |
| Pixel Pitch | 4 mm |
| Display Resolution | Full HD |
| Resolution | 1080p Full HD |
| Brightness | 5000 |
| Cabinet Type | Fixed Cabinet |
| Input Voltage | 230 |
| Video Input | Wifi, Ethernet, hdmi |
| Control System | Async Controller |
| Viewing Distance | 10 feet |
| Installation Type | Unipole |
| Viewing Angle | 120 Degree |
| Ingress Protection | IP65 |
Minimum order quantity: 10 sq ft
Outdoor advertising led board, Put your offer daily. Wish your customer for all festivals. Mobile phone access. Outdoor water proof. 2 year warranty.
₹ 2100 / sq ft Get Latest Price
| Display Type | Full Color RGB |
| Pixel Pitch | 10 mm |
| Usage | Outdoor |
| Display Size | 8 x 2 ft |
| Connectivity | Wi-Fi |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Viewing Distance | 10 feet |
| Refresh Rate | 1920 |
| Lighting Color | Green |
| LED Color | RGB |
| Body Material | MS Powder Coated |
| Power Supply | 230 V AC |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 sq ft
Led scrolling board. Put your offer daily. Wish your customer for all festivals. Mobile phone access. Outdoor water proof. One year warranty.Resoneable installation.
Sugi (Marketing Manager)
Sankavitha Media Technologies
70/8, Bharathi Nagar, Periyanaickenpalayam
Coimbatore - 641020, Tamil Nadu, India